wybielanie

Wybielanie zębów nowoczesną metodą BEYOND

Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech? Dlaczego nie?

Często na naszych zębach powstają trwałe, ciemne przebarwienia spowodowane spożywaniem kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Jest jednak na to skuteczna metoda – wybielanie przebarwionych zębów.

Jak przebiega zabieg?

Na wizycie lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł. Koniecznością jest przeprowadzenie higienizacji jamy ustnej. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza się ubytki, ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu. Następnie zabezpieczone zostają dziąsła za pomocą tzw. płynnego koferdamu.

Wybielanie zębów przy zastosowaniu lampy BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na  składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Światło emitowane przez lampę BEYOND™  znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

W zależności od stylu życia, po kilku latach od zabiegu wybielenia, zęby mogą nieznacznie ciemnieć. Wpływ na to mają przede wszystkim substancje przebarwiające zęby (tytoń, kawa, herbata). Aby utrzymać jasny kolor lekarz stomatolog może zalecić wybielanie nakładkowe tylko przez jedną – dwie noce, co kilka lat.

Facebook