protetyka

Protetyka – korony, mosty

Najlepszym a czasami jedynym sposobem na odbudowę zniszczonego zęba są korony protetyczne. Do wykonania koron stosujemy specjalne stopy złota, cerkon za pomocą którego uzyskujemy najlepszą estetykę i w ostateczności stal dentystyczną, które stanowią podbudowę korony.

Złoto stosowane w stomatologii dzięki swoim właściwościom daje precyzyjny odlew, polepsza estetykę uzupełnienia nadając mu głębię i dodatkowo działa bakteriobójczo.

Podbudowa przylega do oszlifowanego zęba i pokryta jest porcelaną przez co jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz. Precyzyjnie wykonana korona niczym nie różni się od zęba naturalnego i może doskonale funkcjonować nawet kilkanaście lat. W przednim odcinku możliwe jest zastosowanie koron pełnoceramicznych (cerkonowych) – bez metalu, dających idealny efekt estetyczny.

Staramy się unikać stosowania protez ruchomych. Kompromisowym rozwiązaniem na uzupełnienie braków w uzębieniu są mosty cementowane na stałe przy wykorzystaniu własnych zębów.

Jeśli chcemy oszczędzić swoje zęby przed oszlifowaniem możemy zastosować najlepsze rozwiązanie do odbudowy brakujących zębów – implanty, na których przy użyciu tzw. łączników wykonywane są pojedyncze korony lub mosty również mocowane na stałe.

Cena korony protetycznej jest uzależniona od materiału na który jest napalana porcelana (cerkon, złoto, stal dentystyczna).

Facebook